Szlafrok Scala

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Vossen
  • Dostępność: Jest  (1 szt.)
  • Czas realizacji: w przypadku braku ok. dwóch tygodni
  • szt.
  • 579,00 zł 519,00 zł

Kolekcja SCALA jest wykonana w 100% z bawełny Supim

Bawełna Supima® charakteryzuje się wyjątkowo drobnymi i wyjątkowo długimi włóknami i jest jedną z najwyższej jakości odmian bawełną na świecie. Bawełna Supima i zwykła bawełna to w rzeczywistości dwa różne gatunki bawełny. Długość włókna zwyczajnej bawełny uprawianej na całym świecie to około 2,5 cm., podczas gdy długość włókna bawełny Supima wynosi średnio 3,75cm. Ma to kluczowe znaczenie w procesie produkcji tekstyliów. Krótkie włókna wytwarzają przędzę, która jest bardziej szorstka i podlega mechaceniu się na powierzchni produktu. Produkty z dłuższego włókna są bardziej wytrzymałe, miękkie i lepiej absorbują wodę.    

Unikatowa bawełna Supima to zaledwie 1% rynku bawełny na świecie. Produkowana jest w Stanach Zjednoczonych przez ok. 500 gospodarstw, a tajniki ekologicznego procesu uprawy przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Więcej informacji na temat bawełny Supima znajdziesz tutaj.   

Kolekcja SCALA dzięki zastosowaniu bawełny Supima oraz technologii AirPillow Technology daje gwarancję najwyższej absorpcji wody, miękkości oraz wytrzymałości produktu.

*Vossen zaleca pranie ręczników do 40°C bez stosowania płynów zmiękczających, które ograniczają wchłanianie wody.

 Więcej informacji o sposobie pielęgnacji przeczytasz w naszym PORADNIKU KLIENTA