Poradnik Klienta Ręczniki

Trwałość kolorów

Vossen może poszczycić się jednym z najnowocześniejszych i najbardziej przyjaznych dla środowiska procesem barwienia w przemyśle włókienniczym. Jest to technologia barwienia na zimno, tzw. cold block dyeing processes.

Zalety:

  • W procesie stosowane są tylko barwniki przyjazne dla środowiska. Zamiast ciepła i chemii, tkanina ma dużo czasu (do 24 godzin) na połączenie z barwnikami w tzw. zimnej kąpieli
  • Kolory produktów są bardziej trwałe i intensywne ze względu na dłuższy czas reakcji wiązania barwnika i włókna bawełny
  • 50% mniejsze zużycie energii
  • 40% mniejsze zużycie chemikaliów
  • Nie ma potrzeby prania wstępnego produktu ze względu na minimalne zastosowanie środków chemicznych

 

Płyn do zmiękczania tkanin

Należy unikać używania płynu do płukania tkanin, ponieważ środki chemiczne w nim zawarte przylegają do włókien frotte niczym sylikon ograniczając wchłanianie wody. W przypadku produktów Vossen, w procesie produkcji wykorzystywana jest siła powietrza (technologia AirPillow®), która odkształca zwichrzone pętelki frotte sprawiając, że mają owalny, nieskręcony kształt dzięki czemu produkty Vossen są bardzo chłonne i miękkie bez użycia środków chemicznych.   

 

Pylenie

Ręczniki to naturalne, bawełniane produkty dlatego na początku użytkowania mają prawo delikatnie pylić. Jak długo? – maksymalnie kilka pierwszych prań.

Wszystko zależy od jakości włókien bawełny użytych do produkcji wyrobów frotte oraz technologii produkcji.

Bawełna, której używają świadomi producenci ma dłuższe i mocniejsze włókna dzięki czemu produkt końcowy jest również wysokiej jakości, jest trwalszy i mniej pyli. Tak właśnie jest w przypadku produktów Vossen.

Dodatkowo firma Vossen opracowała technologię AirPillow®, która wykorzystując siłę powietrza wydmuchuje niepotrzebne bawełniane pyłki.

Dzięki wykorzystaniu wspomnianej technologii naturalny proces pylenia produktów frotte został zredukowany aż o 90% w porównaniu do produktów konkurencji. 

Więcej informacji na stronie: https://vossen.pl/technologia-airpillow/

 

Suszenie

Suszenie tradycyjne - rekomendujemy strzepnięcie produktu przed powieszeniem. Dzięki temu pętelki bawełny szybciej wrócą do naturalnego owalnego kształtu.

Suszenie mechaniczne - po wypraniu należy wyciągnąć ręczniki frotte w stanie pół-mokrym i upewnić się, że temperatura suszarki nie jest zbyt wysoka.

 

 

Symbole prania
 

  MAKSYMALNA TEMPERATURA PRANIA: 60°, Vossen zaleca 40°

   NIE CHLOROWAĆ I NIE WYBIELAĆ

   SUSZYĆ W NISKIEJ TEMPERATURZE

   NIE PRASOWAĆ