Poradnik Klienta Ręczniki

Trwałość kolorów

Warto pamiętać, że białe i intensywnie kolorowe rzeczy do prania powinny być zawsze prane osobno. Vossen stosuje nowoczesną technologię barwienia tkanin na zimno dzięki czemu kolory są bardzo trwałe a produkty nie odbarwiają się. Rekomendowana temperatura prania to 40°C.

 

Płyn do zmiękczania tkanin

Należy unikać używania płynu do płukania tkanin, ponieważ środki chemiczne w nim zawarte przylegają do włókien frotte niczym sylikon ograniczając wchłanianie wody. W przypadku produktów Vossen, w procesie produkcji wykorzystywana jest siła powietrza (technologia AirPillow®), która odkształca zwichrzone pętelki frotte sprawiając, że mają owalny, nieskręcony kształt dzięki czemu produkty Vossen są bardzo chłonne i miękkie bez użycia środków chemicznych.   

 

Pylenie

Ręczniki to naturalne, bawełniane produkty dlatego na początku użytkowania mają prawo delikatnie pylić. Jak długo? – maksymalnie kilka pierwszych prań.

Wszystko zależy od jakości włókien bawełny użytych do produkcji wyrobów frotte oraz technologii produkcji.

Bawełna, której używają świadomi producenci ma dłuższe i mocniejsze włókna dzięki czemu produkt końcowy jest również wysokiej jakości, jest trwalszy i mniej pyli. Tak właśnie jest w przypadku produktów Vossen.

Dodatkowo firma Vossen opracowała technologię AirPillow®, która wykorzystując siłę powietrza wydmuchuje niepotrzebne bawełniane pyłki.

Dzięki wykorzystaniu wspomnianej technologii naturalny proces pylenia produktów frotte został zredukowany aż o 90% w porównaniu do produktów konkurencji. 

Więcej informacji na stronie: https://vossen.pl/technologia-airpillow/

 

Suszenie

Suszenie tradycyjne - rekomendujemy strzepnięcie produktu przed powieszeniem. Dzięki temu pętelki bawełny szybciej wrócą do naturalnego owalnego kształtu.

Suszenie mechaniczne - po wypraniu należy wyciągnąć ręczniki frotte w stanie pół-mokrym i upewnić się, że temperatura suszarki nie jest zbyt wysoka.

 

 

Symbole prania
 

  MAKSYMALNA TEMPERATURA PRANIA: 60°, Vossen zaleca 40°

   NIE CHLOROWAĆ I NIE WYBIELAĆ

   SUSZYĆ W NISKIEJ TEMPERATURZE

   NIE PRASOWAĆ