Kołdra obciążeniowa pestki wiśni
- uziemia i uspokaja
- zmniejsza stres i niepokój
- obniża napięcia w ciele
- pomaga szybciej zasnąć i obudzić się zrelaksowanym
- regeneruje system nerwowy
Jak działa kołdra obciążeniowa Plantule? Czyli o wadze mocnego, zdrowego przytulenia
Okrywając się kołdrą, czujemy się mocno przytuleni i zaopiekowani. Przytulone jest całe ciało. Terapeutyczny ciężar rozkłada się równomiernie na wszystkie jego partie, a głęboki, trwający dotyk jest silną informacją sensoryczną dla systemu nerwowego, na którą organizm w odpowiedzi reaguje odprężeniem i zmniejszeniem niepokoju.
Proces regeneracji zachodzi tuż pod sensytywną skórą — w mięśniach, ścięgnach i stawach, czyli w miejscach, gdzie znajdują się receptory układu proprioceptywnego. Kołdra łagodnym dociskiem masuje receptory i reguluje pracę tego układu, który jest zmysłem orientacji ułożenia ciała — odpowiada za nasze czucie głębokie i decyduje o komforcie psychicznym. Z każdą chwilą spędzoną pod kołdrą normalizuje się napięcie mięśniowe i koordynacja pracy mięśni, co jest ważne w przypadku rozmaitych zaburzeń integracji sensorycznej i odbioru bodźców z zewnątrz.
W trakcie wypoczynku pod kołdrą sensoryczną nasz organizm współpracując z uspokojonym układem nerwowym, uruchamia procesy samoregulujące. W ten sposób kołdra pomaga obniżyć poziom kortyzolu (hormonu stresu), a zwiększyć poziom serotoniny (hormonu szczęścia) oraz melatoniny (hormonu snu). Stabilizuje się tętno oraz ciśnienie krwi. Stres ustępuje, ciało się wycisza, pojawia się głęboki sen. Po wybudzeniu, czujemy się dogłębnie zrelaksowani.
Dla kogo jest kołdra sensoryczna?
Kołdra sensoryczna jest pomocna dla dzieci i dorosłych zmagających się z:
- zaburzeniami psychoruchowymi: ADHD, zespołem Aspergera, zespołem Downa, autyzmem, porażeniem mózgowym
- problemami z zasypianiem
- nadpobudliwością
- brakiem koncentracji
- zespołem stresu pourazowego
- stanami lękowymi i nerwicą
- depresją
Kołdra obciążeniowa została z takimi zaburzeniami jak: ADHD, zespół Aspergera, zespół Downa, autyzm, porażenie mózgowe, zachowania agresywne, zespół stresu pourazowego, stany lękowe, nerwica, depresja czy bezsenność. Bezpieczne schronienie znajdują pod nią również osoby wysoko wrażliwe (WWO), przytłoczone nadmierną ilością bodźców, zestresowane, chcące zdrowo przespać noc.
Pestki wiśni
Kołdra personalizowana — jak ją dobrać?
Kołdra powinna stanowić ok. 10% wagi ciała, zamawiając kołdrę dla siebie lub dziecka, zwróć na to uwagę.
Czy kołdrę można prać?
Kołdrę sensoryczną Plantule możesz prać w temperaturze do 40°C, a po praniu wysuszyć w suszarce w niskiej temperaturze suszenia lub rozwiesić i suszyć do całkowitego wyschnięcia na płasko w przewiewnym miejscu. Len jest znany z tego, że pięknie się starzeje — mięknie z każdym kolejnym praniem. Twoja lniana kołdra przeszła dodatkowy proces zmiękczania, aby stać się jeszcze bardziej delikatną dla Twojej skóry.
- Poszycie: biała bawełna
- Wypełnienie: pestki wiśni
- Producent: Plantule